Ni-Ka Turizm Gıda Yapı Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti. 30 Aralık 2003 tarihinde kurulmuştur. Firmanın ana faaliyet konusu olan elyaflı çimentodan mamul oluklu & düz çatı ve cephe kaplama levhası üretim fabrikası; Torbalı-İzmir Sanayi Bölgesinde 18.000 m2 lik alan üzerinde yer almaktadır.

Firmamız, konum olarak İzmir Limanı´na 30 dk., İzmir-Aydın Otobanı´na 5 dk., Adnan Menderes Havaalanı´na 25 dk. mesafede olup, talep edildiği taktirde müşterilerimize lojistik bakımdan birçok kolaylık sağlanmaktadır.

Alanında uzmanlığı 40 yılı aşkın tecrübeli mühendis ve çalışanları ile lifli çimento konusunda faaliyet göstermekteyken, 2007 yılında ülkemizde asbestin yasaklanmasından sonra üretim hatlarını değiştirmiş, teknolojisini geliştirmiştir. Bugün firmamız asbest içermeyen, çevreye duyarlı oluklu çatı ve cephe kaplama levhaları ve aksesuarları üretimine devam etmektedir.

Tescilli markamız Nikalit® tüm dünyada kabul gören yaygın adı ile fiber cement olarak bilinen, özel mühendislik elyafları ile güçlendirilmiş çimentodan mamul ürünümüzüdür. Nikalit® Fiber Cement Oluklu Levhalar inşaat endüstrisinin birçok kolunda çatı ve cephe kaplaması olarak kullanılan hafif, dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerdir. Kompozit bir malzeme olan Nikalit® Levhalar, normal yapı betonlarına göre çok daha yüksek mukavamet/ağırlık oranına ve esneme kaabiliyetine sahiptir.
 
 www.3d-studyo.com Nikalit® 2011 Tüm hakları saklıdır