Asbest İçermez
Nikalit levhaların yapısında çevre ve insan sağlığına zararlı Asbest (amyant) bulunmaz.


Darbe ve Yüke Dayanıklı
Elyaflarla güçlendirilmiş çimento matriksi preslenerek ve kimyasal süreçlerle yüksek sağlamlıkta silikat kristallerine dönüştürülür. Nikalit levhalar yıllar geçtikçe nem ile etkileşerek sağlamlaşırlar. Yapısındaki elyaflar binalarda kullanılan demir filizleriyle aynı malzemedir. Bu elyafların Nikalit levhalardaki homojen dağılımı, malzemenin her noktasında sağlamlığı kesinleştirir. Ayrıca elyaflar demire zarar veren su, tuz ve klorid iyonlarından etkilenmediği için deniz kenarı bölgelerinde de çok uzun yıllar dayanım özelliklerini korurlar.


İstenilen Şekillerde Üretilebilir
Nikalit kompozit malzemeye yaş hamur aşamasında kolayca istenilen şekil verilebilir. Modern mimari projeler ve yapılar için sınırsız çözüm olanakları sağlar.
Kondensasyon Kontrolü
Özellikle CBT, Plastik ve Metal gibi çatı örtülerinde, kış aylarında bina içindeki su buharının çatıda yoğunlaşıp su olarak tekrar bina içine akması durumu ile sık karşılaşılır. Nikalit fiber cement levhalar kuru ağırlığının %25’i kadar su buharı absorbe edebilme yeteneği sayesinde mükemmel bir kondensasyon kontrolü sağlar.
Şiddetli Rüzgarlara Dayanıklı
Çatı iskeletine dört noktadan bağlanan Nikalit Levhalar şiddetli rüzgarlardan etkilenmez, aerodinamik düz yüzeyleri ve birbirinin üzerine kapanan korunaklı dizilimi sayesinde hava akımlarının rahat ve zararsız geçişlerini sağlar, yıpranmaz.

Kimyasallara Direnç
Asit ve Alkali ortam dayanımı yüksek olan Nikalit Oluklu Levhalar, metallere korozif etkisi olan kimyasalların kullanıldığı işletmeler için en ideal çatı ve cephe kaplama malzemesidir.
 


Ekolojik
Nikalit kompozit yapı malzemelerinin üretiminde düşük enerji kullanılması karbon salınımını çok az seviyede tutarak doğaya en az etki yapar. Sıcak yaz günlerinde ısınma nedeni ile doğaya zararlı gaz salınımı meydana gelmez. Bileşiminde kullanılan doğal materyaller sayesinde gerek üretim aşamasında oluşan atıklar, gerekse kullanım sonrasında oluşabilecek yıkım atıkları geri dönüştürülebilecek yapıdadır.
Uluslararası Standartlarda
Nikalit Levhalar tüm uluslararası kalite ve denetim standartlarına uygun olarak üretilir.
Estetik
Her türlü çatı yapımında ve cephe kaplama uygulamalarında binalara mimari açıdan estetik görünüm kazandıran Nikalit Levhalar estetik özelliğinin arttırılması için Akrilik dış cephe boyaları ile kolayca istenilen renge boyanabilmektedir. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde boya sarfiyatı sıvaya ve beton bloklara göre çok daha düşüktür.

Paslanmaz
Kristal yapısı sayesinde Nikalit lehvalar yıllarca paslanmaz, ve malzemesinde çözülmeler yaşanmaz.


Ses İzolasyonu
Sesi emen kristal kompozit yapısı, ve sesi yansıtan yüzeyleri sayesinde istenmeyen sesleri mekanlardan uzak tutar.


Yangına Dayanıklı
TS EN 1182 testlerine göre yangına tepki ölçümlerinde A1 sınıfı (en yüksek derece) olarak nitelendirilen Nikalit Oluklu Levhalar, olası bina yangınlarında alev almaz, erimez, yükselen alevlerin kolayca yayılmasına engel olur.
 


Ekonomik
Nikalit Çatı ve Cephe Levhaları boyalı metal saç ve aluminum gibi alternatiflere göre hem alırken hesaplıdır hem de kullanım süresi boyunca bakım masrafları daha
                                   düşüktür.Her Türlü Çatıya Uygun
Nikalit Levhalar ayarlanabilir açıları ve sunduğu çok çeşitli bağlantı nokta elemanları sayesinde her cins ve boyda çatının inşasında kullanılabilir.
Stabil Yapı
Nikalit Çatı ve Cephe levhaları ani sıcaklık değişimlerinden etkilenmez. Yaz aylarında yüksek ısı nedeni ile yumuşamaz, sarkma yapmaz, deforme olmaz.

Bakım Masrafı Gerektirmez
Sağlam bileşenleri ve doğal faktörler ile oluşturduğu mükemmel uyum sayesinde Nikalit Levlarla oluşturulan çatı ve yapılar bakım gerektirmez. Nikalit Levhalar ile örülen çatı ve yüzeyler doğal yıpratıcı faktörlere dirençleri ile uzun ömürlü ve masrafsız çözümler sunar.Isı İzolasyonu
Nikalit levhalar kompozit yapıları sayesinde nefes alırlar.Bu durum gerek kondensasyon kontrolü, gerekse bina ısı izolasyonu açısından avantajdır. Bu sayede Nikalit Levhalar CBT, metal ve bitümen levhalara göre çok daha yüksek ısı izolasyonu sağlar. Nikalit Levhalar Taş yünü gibi kolaylıkla elde edilen malzemelerle beraber örülen çatılarda mükemmel izolasyon sağlar, bina enerji tüketiminin kontrol altına alınmasına yardımcı olur.


Biyolojik Zararlılara Karşı Direnç
Nikalit kompozit malzemenin alkali yapısı haşere, küf ve böcek oluşumuna elverişli değildir.
 
 
 
 www.3d-studyo.com Nikalit® 2011 Tüm hakları saklıdır